GOŃCZY POLSKI - OGAR POLSKI
Forum ras Gończy i Ogar Polski

O psach - Gdzie z psem na plażę?

donia - 2012-07-05, 07:37
Temat postu: Gdzie z psem na plażę?
Poniżej wklejam wykaz miejsc, gdzie w można wejść z psem na plażę. Temat bardziej aktualny latem, bo raczej zimą nikt się nie czepia. :mrgreen:

- Świnoujscie - wydzielony pas wybrzeża ok. 1km, przy ostatnim wejściu na plażę
- Wisełka - ok.10 km od Międzyzdrojów, las sosnowy, obrzeża Wolińskiego Parku Narodowego
- Kołczewo - plaża piaszczysta, klifowy brzeg, ok. 2 km od miejscowości
- Świętouść - piaszczysta, klif, trasy rowerowe i spacerowe
- Międzywodzie - część wyspy Wolin, plaża długa, szeroka, strzeżony tylko mały odcinek
- Łukęcin - urwisty klifowy brzeg plaży
- Pustkowo - plaża u stóp klifowego wybrzeża, jest też plaża strzeżona
- Pogorzelica - 1km do plaży, szeroka, długa z wydmami
- Sianożęty - w okolicy Ustronia Morskiego, szeroka plaża
- Wieniotowo - po przeciwnej stronie Ustronia niż Sianożęty, na plaże przez las
- Pleśna - klify,
- Gąski
- Sarbinowo - wzdłuż plaży mur z kamienia i betonu z 1910r.
- Chłopy - czysta plaża, wydmy, las
- Łazy - szeroka, piaszczysta, wydmowa, trawy, las
- Bobolin - brzeg utwardzony przez fale, można dojść plażą lub laskiem
- Dąbkowice - zalesione wydmy, w lesie ścieżka rower
- Malechowo - spokojne, ciche miejsce
- Wicie - czysta i szeroka plaża, wydmy + las
- Rusinowo - szeroka plaża, las
- Orzechowo Morskie - brzeg wąski i kamienisty
- Poddąbie - szerokie plaże, lasy, ścieżki
- Sasino - szerokie plaże, wrzosy, kosodrzewina, stare sady, las
- Kopalino - do plaży pół godziny lasem, zarybione jezioro
- Lubiatowo - plaża do 50m szer kilkukilometrowa, lasy, ścieżki, szlaki
- Białogóra - wydmowa plaża
- Dębki - strzeżony odcinek, poza tym niestrzeżone zejścia, lasy, torfowiska
- Jastarnia, Jurata, Kuźnica - wydzielone odcinki dla psów z parkingami
- Osłonino - w okolicy rezerwat ptasi
- Piaski - ok. 4km od granicy z Rosją, najbardziej dziewiczy obszar na całej Mierzei Wiślanej, plaża, przystań rybacka, wydma , 11km od Krynicy

Wilga - 2012-07-05, 11:52

"Osłonino - w okolicy rezerwat ptasi "

Ale do rezerwatu nie można z psem, tylko na okoliczne wielkie łąki i mały odcinek plaży (marnej) nad Zatoką Pucką na wysokości wsi Osłonino.

Piękna plaża jest między Karwią a Dębkami, na wysokości rezerwatu Widowo i wsi Karwieńskie Błota. Tam można z psami.

abs - 2012-07-18, 13:02

Od jakiegos czasu rowniez Gdynia ma swoja plaze dla psow :)
Ola i Aria LA - 2012-07-26, 12:50

doniu spadłaś mi z nieba :) dzięki! :) jakby ktoś jeszcze podrzucił adresy do sprawdzonych miejsc noclegowych z psem (tak do 50-60 zł za dobę) to będę wdzięczna. Btw czy w Wisełce jest co robić "po plażowaniu"? Restauracje itp? Nigdy tam nie byłam, przyznam szczerze nie słyszałam.
Zuza - 2012-07-26, 17:35

W Wisełce , jak wszędzie w sezonie, restauracja się znajdzie:) To niewielka miejscowość. Dość daleko do plaży , ale droga ładna , przez las sosnowy. Jest tam również jeziorko.
donia - 2012-07-27, 07:46

Ola i Aria LA napisał/a:
doniu spadłaś mi z nieba :) dzięki! :) jakby ktoś jeszcze podrzucił adresy do sprawdzonych miejsc noclegowych z psem (tak do 50-60 zł za dobę) to będę wdzięczna. Btw czy w Wisełce jest co robić "po plażowaniu"? Restauracje itp? Nigdy tam nie byłam, przyznam szczerze nie słyszałam.

Oj mógłby to być ciężki upadek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a na poważnie - w większości miejsc noclegowych nie ma problemów z psami (choć jedni biorą dodatkowe opłaty, inni nie), restauracje tez nie robią z tego halo, tym bardziej , że większość ma miejsca siedzące na zewnątrz. z adresami może być ciężko, ja dojeżdżam nad morze (mam niecałe 40 km), więc nie pomogę.
trochę można znaleźć tutaj http://www.e-wczasy.pl/, ale tak czy inaczej trzeba dzwonić.

Ola i Aria LA - 2012-07-31, 11:28

Cytat:
W Wisełce , jak wszędzie w sezonie, restauracja się znajdzie:) To niewielka miejscowość. Dość daleko do plaży , ale droga ładna , przez las sosnowy. Jest tam również jeziorko.

kiedyś tam zawitam, bo mnie nieco zaintrygowała ta miejscowość :) szczególnie fakt, że plaże są prawie wolne od turystów. Jeśli jest podobnie jak w miejscu, w którym byłam:

to na pewno warto pojechać. zdjęcie robione w na sam koniec czerwca. Upałów nie było, ale temperatura całkiem całkiem.

donia napisał/a:
Oj mógłby to być ciężki upadek

zależy na co ;-)

Cytat:
a na poważnie - w większości miejsc noclegowych nie ma problemów z psami (choć jedni biorą dodatkowe opłaty, inni nie), restauracje tez nie robią z tego halo, tym bardziej , że większość ma miejsca siedzące na zewnątrz. z adresami może być ciężko, ja dojeżdżam nad morze (mam niecałe 40 km), więc nie pomogę.
trochę można znaleźć tutaj http://www.e-wczasy.pl/, ale tak czy inaczej trzeba dzwonić.

troszkę zazdroszczę tej odległości, ja muszę dobre 5 godzin spędzić w aucie. Ale czego się nie robi dla tego czarnego ryjka. No w każdym razie zdecydowałam się na Pobierowo, jedziemy w składzie 4 istoty ludzkie i Aria. Kontaktowałam się z urzędem gminy i powiedziano mi, że w Pobierowie są dwa wejścia na plażę przyjazne psom - od wschodniej strony (ul. Graniczna) i zachodniej (ul. Wspólna). Są to oczywiście wejścia po obu granicach miasta. Zostawiam info na przyszłość gdyby ktoś kiedyś potrzebował. Relację postaram się po powrocie zdać na Ariowym blogu.

Pozdrawiam serdecznie i dzięki wszystkim za pomoc